7.-9.4.2018 DXB-SGN-DXB

Když vyměníte Saigon (aka Ho Chi Minh City) za Benátky a Dublin za Perth, tak se sice nevyspíte, protože máte mezi lety minimální rest, zato si užijete kupu srandy, speciálně když máte na letu Stefano from Milano (s tímhle italiano už jsem letěla do Bostonu a vždycky díky němu začnu mluvit anglicky s italským akcentem, omg), Moniku z Mostu a rádiového moderátora Dylana alias Jiriku (biologický otec byl Čech, nicméně Jirika je jinak Američan jak poleno. Btw mám za to, že ho maminka chtěla pojmenovat Jirka, ale soudruzi v porodnici někde udělali chybu).

Už před letem mi bylo více než jasné, že cílem tohohle layoveru je tour na řece Mekong a musím říct, že to teda fakt stálo za to.

Kromě projížďky na tradičních loďkách jsme se mimo jiné měli možnost pomazlit s krajtou, ochutnat místní med přímo z plástve, dát si tradiční vietnamský oběd asi o sedmi chodech, navštívit místní candy factory, kde jsme měli možnost vidět, jak probíhá výroba bonbonů z dužiny kokosových ořechů (pokud máte zubní plomby, rozhodně nedoporučuju) a ochutnat pálenku, do které bylo naloženo hadí maso. Taková říznější tequila 🙂

Jo a pokud si jako suvenýr budete chtít dovézt tričko s panem Ho Chi Minhem, tak nezapomeňte, že jste pořád v Asii. Takže S není S, ale XXS, aby bylo pro příště jasno, že, slečno Veroniko.