Předem tohohle článku bych se chtěla omluvit všem svým čtenářům za neomluvitelnou nečinnost na těchhle stránkách. Nechci psaní blogu brát jako povinnost, chci psát, když mě to baví a mám chuť. 

Navíc, všechno má svůj důvod! 🙂

Posledních pár týdnů bylo dost hektických, navíc jsem měla dovolenou, užívala si letní Česko a na psaní blogu mi moc čas nezbýval. Ano, je to klasické vymlouvání. Nicméně teď se mi to vrací i s úrokama, musím dodělat spoustu článků a roztřídit neuvěřitelné množství fotek. Rozhodla jsem se, že si z jednotlivých cest budu dělat alba a dávat do nich opravdu jen ty nejlepší fotky (a i při tom třídění přicházím na to, že jich ve většině případů z každé destinacenebude míň než stovka!). Protože když tohle dělat nezačnu, za pár měsíců skončím s miliardou fotek, na které se nikdo nebude chtít koukat, protože na nich bude tisíckrát vyfocená Veronika a polovina z nich bude na stejné brdo (protože když mě něco uchvátí, jsem schopná to fotit pořád dokola a z každého úhlu). Pominu to, že mám zahlcený počítač i telefon a nevím, co s tím (tak kdybyste o něčem věděli..)

Nicméně jsem zpátky a v pár následujících týdnech se pokusím dodělat všechny resty (je toho fakt hodně) a jelikož psaní miluju (a focení taky), budu se pak snažit blogovat víc aktuálně. 
 
Kdo mě sleduje na fb, ví, že mám za sebou spoustu destinací, o kterých jsem se ještě nestihla rozepsat tady. Takže jdem na to.
 
Čínu jako takovou mám docela ráda, Shanghai je jedno z mých nejoblíbenějších míst, takže když jsem dostala let do čínského Guangzhou neboli Kantonu, neměla jsem víceméně myšlenkově nic proti a začala jsem hledat, co se tam dá dělat.
V Kantonu jsem teda už jednou byla, nicméně jenom na letišti, když jsem letěla za ségrou do Austrálie. Horší letiště jsem v životě neviděla (a to jsem tehdy ještě nelítala). S China Southern teda zrovna taky nedoporučuju letět, co si budem povídat. Ale na každém místě na světě se dá objevit něco, co stojí za to, i v tom největším zapadákově, takže i když Kanton není ničím vyhlášený, něco na objevení tam určitě je!
 
♠♠♠♠♠♠♠♠♠

First of all to all my readers – I’m so sorry  the inexcusable inactivity on this site. The thing is that I do not want to write a blog as it would be a duty, I want to write when I enjoy and I feel like it.

Moreover, everything has its reason! 🙂

The last couple of weeks was very hectic, I had vacation, enjoyed the summer back home in Czech Republic and did not spend much time writing my blog. Yes, it is a classic excuse, I know. However, now it all came back to me, I have to do a lot of articles and sort out an incredible number of photos. I decided to make albums from individual layovers, and put there only the best photos (and while I’m sorting, I found out that there will not be less than one hundred of these in each folder!). Because if I’m not gonna start with this, in a few months I will end up with a million photos that nobody wants to look at, because Veronika will be photographed a thousand times, and half of the pictures will the same (because when I like something, I can shoot it all the time over and over again). That’s why my computer and phone is so full these days and I kinda don’t know what to do with it, haha.

However, I’m back and in the next few weeks I will try to finish all the articles (it’s really a lot) and since I love writing (and taking photos too) I will try to blog more frequently now.

Whoever follows me on my fb page knows that I have been to a lot of destinations I didn’t post anything about yet. So let’s get started.

I like China as such, Shanghai is one of my favorite places, so when I got a flight to Kanton or Guangzhou, I was looking forward to it and immediately started thinking about  what to do in there.
I have been to Guangzhou once before, but only at the airport when I flew to Australia. Honestly, I did not see a worse airport in my life (and I did not fly as a flight attendant at that time yet). But everywhere in the world, there’s always something interesting to see, so even though Guangzhou doesn’t have any major attractions, there definitely must be something to discover!

Když už jsme u toho, spousta holek z posádky lítá do Kantonu pro svatební šaty, prý je to tam dobrý a levný.
Co se teda týká tady těch vyhlášených marketů, Kanton je očividně ráj, což jsem slyšela z vyprávění. Tolik fejkových věcí jako tam prý objevíte málokde. No. Pokud preferujete značky jako PDARA nebo KNEZO, Kanton rozhodně doporučuju. Nevím, kam všichni ti lidi chodí nakupovat, když je to prý zaručeně nej, ale já se takhle teda už dlouho nepobavila.
 
Když jsem si googlila, co se v Kantonu dá vidět, jako jedna z nej atrakcí mi vyskočila Baiyun Mountain. Podle fotek nějaká super hora, která nabízí boží výhledy nejen na město, takže jsem byla rozhodnutá, že tohle je ta nejlepší volba.
 

Abych to zkrátila, když jsem vyjela nahoru lanovkou, jediné, co jsem viděla bylo město pod takovou rouškou smogu, že nebylo vidět vůbec, ale vůbec nic. Nahoře se rozprostíralo menší náměstíčko a všichni Číňani, kterých tam teda bylo požehnaně (asi místní víkendová atrakce), se fotili u jediného čínského nápisu v trávě nebo se spoustou umělých berušek a mravenců na louce. V čele s jedním transformerem. Jako parta dobrá, ale tohle je jako všechno?


Za největší entertaining dne považuju čínský skupinový tanec. Vědět kroky, přidám se hned.
 
Když jsem se na pokladně ptala, kde je teda ta hora a ukazovala jim fotky toho, kterou to jakože mám na mysli (z minulosti jsem poučená, že nikdo nerozumí anglicky), dívali se na mě, jestli jsem náhodou nespadla z višně, že tahle hora jako vůbec není v Kantonu.
A to velké jezero, co má být někde kolem? Tak to musím jít tam tím směrem. Šla jsem dobrou půlhodinu a kdybych těm Číňanům nepřestala naivně věřit, chodím tam dodnes. 
Takže mám za to, že ty fotky z netu jsou taky jeden dobrý fejk!