To je tak, když už na briefingu poznáte, že to bude jízda. Speciálně díky těmhle dvěma, Tess a Abdelovi.

Odpoledne po přistání jsme Tess jmenovali nechtěným tour guidem, protože si jako jediná dělala poznámky, když nám místní v letadle říkali, kam určitě zajít. No.. tak jsem se zase poučila, že když budu spoléhat na někoho jiného než na sebe, dostanu se úplně někam jinam, než chci 🙂 Nicméně tohle bude jeden z mých nejzapamatovatelnějších layoverů, evropských teda určitě. Ne proto, že bych se hnala za tím, abych oblítala co nejvíc památek (navíc Budapešť je z Česka necelých 5 hodin, takže i když jsem tam teď byla prvně, určitě to nebylo naposled), ale pro tu neskutečnou srandu, kterou jsem s těmahle lidma zase po dlouhé době zažila. To je tak, když si člověk sedne s někým, koho absolutně nezná a uvědomí si, jak moc fajn to je.

Takže mimo to, že jsme několikrát šli úplně jinam, než jsme plánovali (a díky tomu vlastně prošli půlku Budapešti), jsme prozkoumali populární Ruin Bar, dali si street food, něco jako langoš&paprika a večer zakončili v úžasném 360 Baru, ze kterého jsme měli famózní výhled na západ slunce a celou Budapešť.

Já měla to štěstí, že jsem z hotelové postele viděla oknem celý osvícený Buda Castle včetně Chain Bridge, a ten výhled teda fakt stál za to.

Druhý den jsem zabookovala snídani prý v jedné z nejkrásnějších evropských kaváren – New York Café. No kdo to může říct, že si dal Eggs Benedict v New York Café v Budapešti, že jo. A opět se mi potvrdilo známé „když ti řekne deset crew, že ráno sraz na recepci, ukážou se z nich čtyři“, takže tohle bylo zas na dlouhou dobu naposled, co jsem někde bookovala stůl 🙂

Po skvělé snídani jsem si to sama zamířila směr Central Market a trochu na shopping a před letem nezapomněla vyčinit Tess, že jí sice uděluju na TripAdvisoru jednu hvězdičku z pěti, protože jako tour guide stojí za prd, ale že to stejně bylo nejvíc!❤️

Tahleta skupina turistická totiž fakt stála za to.