Pěkně od začátku, Rozhodla jsem se začít psát česky. Nevím, jestli napořád nebo na chvíli, asi podle toho, jakou zrovna budu mít náladu. Některé myšlenky se prostě anglicky vyjádřit úplně nedají. A některé zase úplně přesně. Je zvláštní, že na některé věci se mi líp reaguje v angličtině nebo mají anglicky trefnější pojmenování. Ale to je asi normální, že se tohle stává, když člověk musí jiným jazykem komunikovat dnes a denně. Jak jsem se poměla, když přijel Martin s Markét. Češtinu jako takovou miluju, ale za Čechy jako takové se občas stydím. Třeba na veřejných místech, jako je letiště. Jak Marťas trefně poznamenal, musíš ze sebe dělat Stašovou. Kdo viděl Román pro ženy, jistě pochopí.
Moji zahraniční kámoši si na chvíli nicméně nepočtou. Ale já jim to pak zase vynahradím.
 
To bylo jen tak na úvod. Tento článek je totiž úplně o něčem jiném. O návštěvě z Česka. Když se Ostrava a Praha nedokážou domluvit, které město je teda jakože lepší a kterým letadlem by to teda asi bylo příhodnější, letí každý zvlášť. Nicméně díky bohu za mé logisticky zdatné kamarády (přece jen už v tom nějakou pracovní praxi máme), přiletěli téměř v totožný čas, takže na letišti jsem je u arrivalu vítala oba najednou. A jelikož se lehce vyžívám v organizaci (a na Sri Lance u bazénu se plánuje hezky), jejich dovolená, odpočinek a užití si Dubaje na maximum mohlo v podstatě hned začít.
 
 
Den 1
 
Casa de Tapas, Cielo
 
Jeden z mých nejoblíbenějších klubů, kde si člověk jen tak sedne a relaxuje. Má prostě pohodovou atmosféru s výhledem na půlku Dubaje. A jejich Pumpkin Lemonade je prostě strašně dobrá.
 

 

Den 2
 
Brunch The Sum of Us, Burj Khalifa, Dubai Mall, Five Guys, Burj Khalifa At.mosphere 123rd floor
 
Objevení té nejluxusnější snídaně v Dubaji mi, přiznávám, trvalo 9 měsíců. V The Sum of Us v Burj al Salam vás ovšem pohostí tak královsky, že už hledat dál opravdu nebudu. Jejich French Toast je nebe v hubě. Doslova. Lepší dezert jsem nejedla, a to jsem jich jedla dost. A přitom taková blbost.
Opomenout jejich Eggs Benedict by byl ovšem taky hřích. Strašně bych si dala jejich oběd. Zajímalo by mě, jestli je taky tak luxusní. Ale předpokládám, že to nikdy nezjistím, protože snídaně servírují až do pěti odpoledne a jak se tak znám, budu si až do zblbnutí objednávat to samé. Nicméně pohodová atmosféra a neuvěřitelně dobré jídlo z tohoto místa dělá brunch place číslo jedna.
 
O Burj Khalife a Dubai Mallu se rozepisovat nebudu, jsou to „povinná“ místa, která rozhodně nemůžete opomenout, když jedete do Dubaje. Pouze zmíním, že pokud plánujete návštěvu Victoria’s Secret, protože v Česku není, odložte všechny chlapy někam do baru. Odložit je v Costa Coffee totiž nestačí, dost pravděpodobně se vám ztratí a vy si budete myslet, že už nebavka navždy.
 
Pak se jdete převlíct jakože do slušného, abyste mohli vyrazit do nejvýše situovaného baru na světě. A dám vám jeden tip. Lístky na Burj Khalifu stojí od 125 aed výš. Když si ovšem uděláte rezervaci v baru, platíte akorát za to, co utratíte. Přiznávám, jste o patro níž a nemůžete chodit dokola, ale jejich High Berry mocktail případně Melting Pot s nočním výhledem z baru ze 123. patra na celou Dubaj vám to dokonale vynahradí. A připadáte si jako High Society. Ten koktejl. 
Můžete si zarezervovat i stůl, ale počítejte s tím, že útrata musí být minimálně 250 aed na osobu za normální stůl a 320 aed za stůl u okna.
 
Nedopřát Markét s Martinem burger ve Five Guys, mojí nejoblíbenější burgrárně v Dubaji, by byl hřích číslo dvě. Navíc je strategicky situována u východu z Dubai Mallu k Burj Khalifa, takže máte báječný výhled na fontány s hranolkama v ruce. A ještě u té show sedíte.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Day 3
 
Barasti beach and club, Dubai Marina
 
Co by to bylo za dovolenou bez dne na pláži. Barasti má skvělou a je to odtamtud kousek do Mariny do mojí oblíbené pizzerky. Teda když zrovna netvrdíte, že máte jít doleva, ale oni vás špatně pochopí a jdou doleva na úplně jiné křižovatce, takže ve výsledku musíte celou Marinu obejít, i když Martin má na telefonu navigaci. No moje chyba to není.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Day 4
 
Dubai Souk
 
Mám to kousek od domu a prodávají tam úplně všechno. New Souk, Old Souk a Gold Souk. Sedíte v restauraci s výhledem na lodičky, je vám krásně a cestou zpátky nakoupíte suvenýry. Jo a vyfotíte se u trávy. No není ta Dubaj luxusní?