K Lyonu jsem se tak trochu dostala jako slepý k houslím. Když mi přišel roster (letový plán na následující měsíc), měla jsem v něm vyznačený cross training. Rosterovací tým se trochu seknul, protože ten už jsem tak trochu měla v lednu. Nicméně jsem napjatě čekala, na co se mi těchhle pár dnů změní. Zcela očekávaně se změnily na can use, což znamená, že do poslední chvíle nevím, kam poletím. Can use se může změnit na den volna, let nebo airport či home standby. Naštěstí se v mém případě změnil na Lyon, a to hned na 48h layover!

Když jsem na letu lidem z posádky řekla, že mi tenhle let přidělili na can use, všichni uznale pokyvovali hlavou, jaké mám štěstí. O 48h layover si totiž většina lidí bidduje dopředu a je velké štěstí, když ho dostanete prostě jen tak. Upřímně, čekala jsem místo toho dvě otočky v řadě a ani bych nebyla moc překvapená. Takhle totiž can use ve většině případů dopadá. O to víc nadšená jsem z Lyonu byla!

Navíc jsem zjistila, že letím s Korejkou, se kterou jsem už byla v Dakaru. No co víc si přát.

Ve finále přišla právě tahle holka a jeden supervizor s tím, že chtějí jet do Annecy. Annecy? V životě jsem o tom neslyšela (omlouvám se).

Malé alpské městečko kousek od Lyonu s obrovským jezerem a dechberoucími výhledy. Máme neuvěřitelných 48h. Takže proč nejet na road trip?

Druhý den jsme vstali brzo ráno a po asi dvou hodinové cestě ve vypůjčeném autě jsme dorazili k tomuhle. No nekup to.

Nejdokonalejší francouzská snídaně s čerstvou bagetou, kapučínem a tím nejměkčím croissantem, jaký jsem kdy jedla, mi v mysli zůstane ještě na dlouho.

Procházka kolem dechberoucího jezera nás nalákala natolik, že jsme to po cestě zpátky vzali ještě přes Grenoble.

Dojeli jsme k perfektnímu malému městečku zapuštěnému mezi horami, jehož hlavní dominantou byla lanovka, která vás vyveze sem. Tohle sice na mém wishlistu nebylo, ale okamžitě se to do něj zapsalo a rovnou se to samo odfajfklo. Navíc nejlepší crew! Nezapomenutelných 48 hodin.

Banner LP2017 Francie 600x600